Novinky

Luxusní novinka Tom Ford Ombré Leather

Novinka přicházející na trh v září 2018

 

Tom Ford Ombré Leather

 

tom ford ombre

 

Květinová s tóny kůže a koření odhalují nezaměnitelnou vůni pro muže a ženy - ohromující, nespoutaná a nekompromisní. 

Svoboda pochází zevnitř, pouštní srdce ze západu je zabaleno do kůže. Pohybuje se vpřed, nespoutaně, přes klidný vzduch širokého a stále otevřeného prostoru. Prach na větru, kůže na kůži, Ombré kůže se odráží jako krajina ve vrstvách, kde se úseky skály přeměňují ve výcházející slunce na nízkém obzoru.

Co jiného potřebujete vědět:
"Ombré kůže je hluboce texturní vůně, která se otiskne s dotekovou smyslností. Cítíte se jinak, krásně a žádoucí." - TOM FORD

 

Složení:

HLAVA: KARDAMON

SRDCE: JASMÍN SAMBAC, KŮŽE

ZÁKLAD: PATCHULI, JANTAR, MECH

Hugo Boss Boss Scent Private Accord dvojice vůní pro dámy a pány

Novinka přicházející na trh v září 2018

 

Hugo Boss Boss The Scent Private Accord

hugo boss scent private accord

 

složení dámské verze:

Hlava: mandarinka

Srdce: osmanthus, kakao, káva

Základ: kakao, fazole tonka

 

Tato luxusní vůně je orientální verzí originálu a doplňují jí tóny mandarinky oproti původního parfému. Vyrobená parfumerářkou Louise Turnerovou, parfém je popsán jako "luxusní a smyslná vůně s temnějšími aspekty." Vrchní nóty dávají počáteční svěžest pomocí mandarinky. Srdce parfému zůstává stejné jako v předchozím vydání, s osmanthusem a kakaem. Pro toto vydání se však dále zintenzivňují s "afrodiziakálními" tóny kávy. Základ se skládá z kakaa Absolut a pečené fazoleTonky.

 

složení pánské verze:

Hlava: zázvor

Srdce: ovoce maninka, káva

Základ: kakao, dřevité tóny

 

Bruno Jovanovic vytvořil tuto mužskou pižmovou vůni, obíhající kolem primárně dřevitého základu. Je definovaná jako mužská a smyslná, vrchní nóty obsahují zázvor. Srdce se skládá z ovoce Maninka a moky. Základ tvoří kakao Absolut a dřevité tóny. Přísady se mohou zdát přehnané, ale když se dají dohromady, vytvářejí dokonalou rovnováhu vůně, smyslnosti a elegance.

 

 

 

 

Novinka Calvin Klein Women

Novinka přicházející na trh v září 2018

 

CALVIN KLEIN WOMEN

 

Calvin Klein Women

CALVIN KLEIN WOMEN je společným dílem parfumerařů Annick Menardo a Honorine Blanc a znamená hru kontrastů. Ty jsou tak pestré jako osobnosti žen, které je inspirovaly.
Světlerůžová vůně spojuje sílu s křehkostí a svěžest s těžkou smyslností a opírá se o tři klíčové přísady: něžné okvětní plátky pomerančového květu, svěží motiv plodu blahovičníku a hutný aljašský cedr. Tyto ingredience se pojí s černým pepřem, citronem Sfuma, kyticí magnolia grandiflora, jasmínovým absolutem, svůdnou silou esenciálního oleje z kadidla a patentovanou složkou Ambrox.
Každá přísada evokuje podstatu, každá si získává respekt a uznání. Každá je výrazným individuálním prvkem a zároveň nedílnou součástí většího celku, žádná nemůže fungovat bez ostatních, jelikož pouze ve společné kompozici mohou tyto přísady vytvořit tak překvapivou a květinově dřevitou vůni opírající se o sílu protikladu. V této dynamické a moderní vůni její majitelka objeví niterní dualitu, neustálé napětí mezi složkami i spojení protikladů. Představuje olfaktorický portrét mnohovrstvé moderní ženy.

 

 

Novinka Trussardi Sound of Donna

Novinka přicházející na trh v září 2018

 

Trussardi Soud of Donna

 

Reprezentuje  odbojnou, bezstarostnou stranu ženy.

truss

 

HLAVA: MANDARINKA, ZELENÁ MANDLE, MAGNOLIE

SRDCE: TUBEROZA, RŮŽE, HELIOTROP

ZÁKLAD: PATCHULI, SANTALOVÉ DŘEVO, KAŠTAN, DEZERT MONT BLANC

 

Chanel Bleu de Chanel Parfum

Vůně CHANEL BLEU DE CHANEL reprezentují barvu svobody. Vůně odhalující tři rozdíly svého temperamentu ve třech interpretacích, Eau de Toilette toaletní vodu z roku 2010, Eau de Parfum z roku 2014 a Parfum z roku 2018.

 

Nejintenzivnější z řady vůní BLEU DE CHANEL, silná a rafinovaná, CHANEL BLEU DE CHANEL Parfum odhaluje pro muže podstatu odhodlání. 

Otevírá se v aromatické svěžesti, která zůstává v teplém tónu a návykové plnosti cedru a santalového dřeva z Nové Kaledonie, intenzivní a dřevitá vůně.

 

Hlava 

citrónová kůra, bergamot, máta, Artemisia

Srdce

levandule, pelargonie, zelené nóty, ananas

Základ

cedr, santalové dřevo, fazole tonka, ambrové dřevo, Iso E super (Syntetické nóty s cedrovým dřevem, abstraktními fazetami, které vytvářejí jemná vlákna na pokožce, rozšiřují a pomáhají vyzařovat vůni z kůže, velmi oblíbené u moderních vůní)

Hugo Boss Bottled United

Hugo Boss Bottled United toaletní voda pánská 

Edice vydaná k příležitosti pořádání fotbalového mistrovství světa 2018. Tým elitních fotbalistů se spojuje – ne díky národnosti nebo místu, odkud pochází, ale díky jedné věci, které je vzájemně spojuje – INTEGRITA. Spojení celoživotní píle a neskonalého talentu vytváří ty nejlepší z nejlepších, kteří si jdou celý život za svým snem z dětství.

Tentokrát se spojují čtyři prémioví fotbalisti, kteří jsou přesně takovými světovými elitními hráči,kteří jsou na cestě za svým cílem být těmi nejlepšími.

Julian Draxler

Alvaro Morata

Harry Kane

Philippe Coutinho

A přesně tito čtyři hráči jsou i tváří nové svěží vůně v barvě vítězného poháru – BOSS BOTTLED UNITED, uváděného k oslavě dlouho očekávané fotbalové události – světového Word Cupu v Brazílii.

Vůně je explozí svěžích tónů pomeranče, které jemně proplouvají vzdušnými akordy ozónu, přehupujícími se do jemných tónů buchu. Mužný ráz je vůní dodán dřevitostí pačuli a hřejivostí vetivéru a dřevěných akordů.

Kombinace svěžeti a dřevitých tónů, jméno inspirováno slavným fotbalovým týmem "United Manchester", který zachycuje sportovního ducha kampaně. 

Edice vydaná k příležitosti pořádání fotbalového mistrovství světa 2018.  

boss united obal

Na jihu Francie sklízejí růže pro nejslavnější parfém světa Chanel No. 5

Každé jaro provoní jih Francie lány růže stolisté, přezdívané májová. To proto, že během roku kvete pouze po zhruba tři až čtyři týdny právě v květnu. Za tu dobu ji musejí pracovníci kolem městečka Grasse sklidit, protože se používá do mnoha parfémů, ale především je klíčovou složkou toho nejslavnějšího, Chanelu No. 5, píše agentura AP.

Růže stolistá je pro Francouze opravdovým darem, bez ní by staletá tradice výroby parfémů, pojící se ke Grasse, možná už dávno neexistovala. Podle expertů lze květinu, která byla v 16. století vyšlechtěna právě ve Francii, pěstovat kdekoli, ale jen růže pocházející z okolí městečka dodávají parfémům, zejména Chanelu, stále tu stejnou a charakteristickou vůni.

„Tato květinová pole jsou pro nás velmi důležitá. Jsou to ta stejná, která poskytla ingredience pro Chanel No. 5 v době jeho vytvoření,“ tvrdí vrchní parfémář Olivier Polge.

„Růže a jasmín, které jsou klíčovými složkami, poskytují parfému velmi speciální a svébytnou vůni. Proto jsme se v průběhu let snažili udržet kvalitu stále na špičce,“ dodal s tím, že úspěch ikonického parfému spočíval i v tom, že ve své době porušil všechna možná pravidla někdejší výroby, když představil celou „komplexní symfonii květin a esencí“.

Hollywoodská ikona Marilyn Monroe pomohla parfém proslavit, ale podle Polge úspěch tkví i v samotných růžích, které na polích kvetou.

„Samozřejmě, že tajemství je v oné formuli, ale je to také kvalita jednotlivých ingrediencí, co může za věhlas parfému. Jsou jako barvy na malířově paletě. Máme svou vlastní paletu, kterou je potřeba zachovat,“ vysvětluje odborník.

Tajemství je v půdě i klimatu 

Osud nejslavnějšího parfému byl ale nejednou ohrožen. V pozdních 70. letech a začátkem 80. let minulého století mělo stále méně lidí z regionu zájem o pěstování růží a jasmínu, počet polí se postupně zmenšoval.

Krizi si pamatuje také Joseph Mul, na jehož polích se dodnes růže pro slavnou značku pěstují. „Mnoho malých producentů rozprodávalo půdu, protože se jim nechtělo pracovat na polích. Někdy kolem roku 1978 za námi přišel někdejší hlavní parfémář od Chanelu. Byli jsme tehdy největšími pěstiteli růže v okolí, tak nám nabídl exkluzivní smlouvu, pokud je budeme zásobovat stále kvalitními květinami,“ vzpomíná Mul.

Druhy květin na polích se postupně rozrostly, protože dobré klima i terén v okolí Grasse jejich růstu svědčí. Není překvapením, že moderní výroba parfémů se zrodila právě tam a že se tu dodnes pěstují květinové ingredience do řady světových parfémů.

„Tajemství leží ve zdejší půdě. Interakce mezi písčito-hlinitou půdou a dobrým klimatem je velmi důležitá,“ tvrdí vedoucí farmy Fabrice Bianchi. „Během května jsou rok co rok velmi podobné podmínky. To vše může za specifický květinový buket, který nenajdete jinde na světě,“ dodává.

Jakmile je sklizeň u konce, jsou okvětní plátky růží lisovány, aby se z nich získala tolik chtěná esence. Je důležité nelenit, protože všichni chtějí, aby si růže zachovaly nejsilnější možnou vůni. Díky různým chemickým procesům vzniká z květů specifická hmota — na kilo její výroby připadá 400 kilo růží. Co konkrétního následuje posléze, je samozřejmě tajemstvím.

Tajemstvím ovšem není, že městečko Grasse v regionu Provence právem přitahuje mnoho turistů, kteří se v okolí kochají pitoreskními scenériemi a levandulovými poli. Taháky jsou ale samozřejmě i exkurze do tamních menších výroben parfémů.

S Grasse se pojí i slavný knižní román nazvaný Parfém od Patricka Süskinda, který byl v roce 2006 zfilmován jako Parfém: Příběh vraha.

Zdroj: Novinky.cz

Prada La Femme L´Eau a Prada L´Homme L´Eau

Prada La Femme L´Eau a Prada L´Homme L´Eau

prada la femme l eau velka

prada la femme l eau krabička

l homme l eau

Prada La Femme L´Eau toaletní voda dámská EDT

květinovo orientální vůně pro ženy

Hlava

mandarinka, frangipani

Srdce 

tuberosa, ylang ylang

Základ

dřevité nóty

 

Prada L´Homme toaletní voda pánská EDT

dřevitá vůně pro muže

Hlava

zázvor, neroli

Srdce

iris, ambra

Základ

santalové dřevo, cedr, pudrové nóty

 

Stránka 1 z 3 - 22 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.